Bimer Şikayet Başvurusu

bimer-sikayet-basvurusu

Başbakanlık İletişim Merkezi olan BİMER, halkın istek, görüş, öneri, şikayet gibi bildirilerini başbakanlığa iletmektedir. Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde artık halkın tüm istekleri internet üzerinden anında Başbakanlığa iletilmektedir. “Başbakan Sizi Dinliyor” sloganı altında hizmete giren BİMER’e ulaşmak için birçok yöntem bulunuyor.

BİMER ŞİKAYET MÜRACAAT YOLLARI

Mektup ile İletişim: Tüm bakanlıkların “Halkla ilişkiler Büro”larına, valilik, kaymakamlık, başbakanlıklara mektup yoluyla iletişim kurulabilmektedir.

Şahsen Müracaat: Halk, halkla iletişim bürolarına, valiliklere, kaymakamlıklara, bakanlıklara bizzat kendisi gelip şikayet ya da istek, önerilerini bildirebilir.

bimer-basvuru-formu

Bimer başvuru formu

Telefon ile Müracaat: BİMER’e ulaşmanın en kolay yollarından birisi de telefon ile müracaattır. Telefon ile BİMER şikayet için “Alo150” şeklinde özel bir numara açılıp halkın hizmetine sunulmuştur. Bu sayede vatandaşlar hiçbir zahmete girmeden telefonlarının bulunduğu yerden BİMER şikayette bulunabilecekler. “Alo150” hattı hem cep telefonlarından hem de sabit hatlardan aranabilmektedir.

İnternet Üzerinden Müracaat: Gelişen teknoloji ve internetin yaygın olarak kullanılmasıyla beraber sorgulamalar artık internet üzerinden anında yapılabilmektedir. İnternet üzerinden müracaat yöntemi BİMER şikayet yöntemleri, arasından en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.
BİMER İNTERNET ÜZERİNDEN MÜRACAAT NASIL YAPILIR

Bimer’e internet üzerinden online başvuru yapmak için öncelikle BİMER Başbakanlık sitesine giriş yapın. Sayfaya girdiğinizde karşınıza T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi gelecektir. Şikayet başvuru yapmak için menüden öncelikle “Başvuru Yap” butonunu tıklayın. Karşınıza 4 tane seçenek gelecektir. Buradan “Şikayet” yazan bölümü seçin. Ardından gerekli alanları doldurup şikayetinizi gönderebilirsiniz. Bimer Şikayet için aşağıdaki linki tıklayınız.

BİMER ŞİKAYET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

  28 Temmuz 2014 - 20:36
  muammer

  Ben muammer.20 yıldır TSK da görev yaptım. Güneydoğuda 4 yıl kaldım. Sivil memur yasası(657 sayılı yasa )devlet memurları kanunundan 1,5 yıl görev yapmama rağmen emekli ediliyorum.Şuan ben ne yapacağım?? Verilecek olan emekli maaşı da yetersiz..2 çocuğum okuyacak.Tam hayatın şuan bizim için ihtiyaç noktası.Bunu Sayın Başbakanıma, Genelkurmay Başkanına, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanına ve TBMM’deki bütün milletvekillerine soruyorum.Yaşam nasıl olacak??

  28 Temmuz 2014 - 20:44
  muammer

  Ben muammer.20 yıl TSK da görev yaptım.Güneydoğuda 4 yıl çalıştım.Sivil memurluk yasası olmasına rağmen 1,5 yıl çalıştım. Ama şuan emekli ediliyorum.2 Çocuğum var.Onları hangi maaşla okutacağım?? Verilen emekli maaşı ve tazminat yetersiz. Bunu Sayın Başbakanıma,Genelkurmay Başkanına, TBMM’deki tüm milletvekillerine ve Çalışma ve sosyal güvenlik bakanına soruyorum.

  19 Ağustos 2014 - 14:26
  nazmiye

  kızım epilepsı hastası kullandığı ilacın birtanesi ezcacılar birliğinden geliyordu şu an gelmiyor 2 ay oldu ilaç yokmuş bize öylediyolar şimdi ne yapacağız .kızım yine nöbet geçirdi bunun sonu ne olacak .ınovelon 200 mg ?

  22 Ağustos 2014 - 14:40
  zöhre

  Ben bu yazıyı annem zöhre palaoğlu adına yazıyorum .kendisi 21/07/2013 yılında eşini kaybeti.eşinden kalan ne bir mal nede bir maaş kaldı .oturduğu ev ğlunun adınadır yaşadiği sürece içinde oturacaktır.hem evladının evinde oturup hemde evladından yada diğer evlatlarından harçlık alarak geçimini sağlamak istemediğinden çanyakaya kaymakamliğina başvurak yaşlılık maaşı almak istediğini belirti fakat sonuç olumsuz .eve gelen memur çocuklarının ona bakabileceğini belitmiş.78 yaşında bir kadına devletimizin uygun gördüğü bu maşı memuru ifadesiyle veremeyeceklerini belirtiler.bununu üzerine ikinci bir dilekçeyle üzerinde hiç bir mal varliğının olmadığını maaşının olmadığını belirtik.devletin kendisine verdiği bu hakkı kulanmak istıyoruz.bu dilekçeyi kendi ellerimle yazdım ilgili kuruma götürdüm.ordaki ilgili müdürle görüştüm.annemiz çok istiyor tekrar değerlendirilmesini istiyorum dedim.müdürün cevebı her evladı (sadaka gibi demek istedi) 50 TL verse hiç bir şeye ihtiyacı kalmaz gibi ilginç bir cevapla beni göderdi.(hangi anne böyle bir itamı hak eder)tabi dilekçeyi ısrarım üzerine tekrar değerlendirecklerini belirtiler.yaklaşık 4 ay oldu henüz bir cevap alamadık.sizden şunu istiyorum eğer yasal bir hak varsa bunu annem adına talep ediyorum.bu şikayetimin değerlendirileceğini umuyorum.saygılar.

  02 Eylül 2014 - 11:02
  abdullah

  ben bayburtdan yazıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>