Bimer Şikayet Başvurusu

bimer-sikayet-basvurusu

Başbakanlık İletişim Merkezi olan BİMER, halkın istek, görüş, öneri, şikayet gibi bildirilerini başbakanlığa iletmektedir. Günümüz gelişen teknolojisi sayesinde artık halkın tüm istekleri internet üzerinden anında Başbakanlığa iletilmektedir. “Başbakan Sizi Dinliyor” sloganı altında hizmete giren BİMER’e ulaşmak için birçok yöntem bulunuyor.

BİMER ŞİKAYET MÜRACAAT YOLLARI

Mektup ile İletişim: Tüm bakanlıkların “Halkla ilişkiler Büro”larına, valilik, kaymakamlık, başbakanlıklara mektup yoluyla iletişim kurulabilmektedir.

Şahsen Müracaat: Halk, halkla iletişim bürolarına, valiliklere, kaymakamlıklara, bakanlıklara bizzat kendisi gelip şikayet ya da istek, önerilerini bildirebilir.

bimer-basvuru-formu

Bimer başvuru formu

Telefon ile Müracaat: BİMER’e ulaşmanın en kolay yollarından birisi de telefon ile müracaattır. Telefon ile BİMER şikayet için “Alo150” şeklinde özel bir numara açılıp halkın hizmetine sunulmuştur. Bu sayede vatandaşlar hiçbir zahmete girmeden telefonlarının bulunduğu yerden BİMER şikayette bulunabilecekler. “Alo150” hattı hem cep telefonlarından hem de sabit hatlardan aranabilmektedir.

İnternet Üzerinden Müracaat: Gelişen teknoloji ve internetin yaygın olarak kullanılmasıyla beraber sorgulamalar artık internet üzerinden anında yapılabilmektedir. İnternet üzerinden müracaat yöntemi BİMER şikayet yöntemleri, arasından en çok tercih edilen yöntemlerden birisidir.
BİMER İNTERNET ÜZERİNDEN MÜRACAAT NASIL YAPILIR

Bimer’e internet üzerinden online başvuru yapmak için öncelikle BİMER Başbakanlık sitesine giriş yapın. Sayfaya girdiğinizde karşınıza T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi gelecektir. Şikayet başvuru yapmak için menüden öncelikle “Başvuru Yap” butonunu tıklayın. Karşınıza 4 tane seçenek gelecektir. Buradan “Şikayet” yazan bölümü seçin. Ardından gerekli alanları doldurup şikayetinizi gönderebilirsiniz. Bimer Şikayet için aşağıdaki linki tıklayınız.

BİMER ŞİKAYET BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

  08 Mayıs 2014 - 09:55
  abdulkadir eker

  Diyarbakirdan şehit polis sabri kün ilköğretim okulunda binada hasar var illaki 2500 öğrencinin başına bir felaket mi gelsin milli egitimi aradim çözüm yok valiliği aradım çözüm yok

  20 Mayıs 2014 - 11:02
  yusuf güneş

  gümüşhane kelkit kınalı taş köyünden yusuf güneş 2011 yılında trafik kazasında eşim ve iki evladımı kaybetdim bundan dolayı tanzimat alaçağımı söylediler avukat tutdum davam hale sürüyor madurum evlilik yapaçağım madi olarak durumum iyi deyil yardım istiyorum.

  31 Mayıs 2014 - 13:20
  HÜSEYİN AZGIN

  Ben kırklareli demirköy armutveren karakolunda askerlik yapmaktayım. bizim burada sağlığımızla ilgilenen bi doktorumuz yok. iki hafta önce arkadaşım merdivenlerden düştü ve ilgilenen olmadı topallayarak yürümeye çalıştığı halde arkadaşıma nöbet yazılıyor, eğitimlere gönderiliyor,fakat hastahaneye göndermiyorlar. iki hafta sonra gelen bi doktor arkadaşımın bacağına baktı 7 günlük istirahat verdi ama yinede nöbete gönderiliyor eğitim yapılıyor asker olduğumuz halde bizi düşünmüyorlar.astsubaylarımızdan şikayetçiyiz geceleri sarhoş sorhoş bize kızıp ceza veriyorlar bu konuyla ilğilenilmesini istiyoruz biz burada vatan görevimizi yapıyoruz biz bu vatanın askerleriyiz bizim sağlımıza da önem verilsin istiyoruz..
  Bu konuyla ilgilenilmesini
  gereğinin yapılmasını arz ederim.

  03 Haziran 2014 - 16:28
  Macit

  BENİM ÇOÇUĞUM ENGELLİ ÇOCUĞUM AÇIK LİSE OKUYOR HER DÖRT AYDA BİR İMTAHANLARA GÖTÜRÜYORUM MAMAK İLÇESİNDE OTURUYORUM MAMAK İLÇESİ HALK EĞİTİM ÇOÇUĞUMUN YÜZDE YETMİŞ ÜÇ RAPORU OLDUĞUNU KAYITLARINDAN BİLDİĞİ HALDE BİZLERİ ALTMIŞ EVLERDE OTURDUĞUMUZ HALDE İLÇEYE BAĞLI EN UZAK OKULLARDA İMTAHANA GÖNDERİYORLAR AYRİYETEN GİTTİĞİMİZ OKULLARIN ÇOĞUNUN TUVALETİNDE PİSİVAR TUVALETLER YOK. AYNI ZAMANDA ÇOĞU ENGELLİ ÇOÇUKLARI ÜST KATLARDAKİ SINIFLARA VERİYORLAR ÇOĞU VELİLER BENİM GİBİ İNSANLARDAN YARDIM İSTEYEREK TEKERLEKLİ SANDALYEDEKİ ENGELLİLERİ DÖRT BEŞ KİŞİ TUTUP ÜST KATTAKİ SINIFLARA ÇIKARTMAK ZORUNDA KALIYORUZ. SİZDEN RİCAM LÜTFEN GEREKLİ YERLERİ UYARMANIZ. İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  19 Haziran 2014 - 09:14
  sadullah kellecigil

  öncelikle böyle bir site kurdukları için emeği geçenlere şükranlarımı sunarım. umudum yok ama yazmak istedim erzurumda son günlerde büyük şehir belediye başkanının tutumu şahsım ve erzurum halkının tepkisini çekmektedir.başkanın yerel sermaye ve güçlere karşı başlattığı savaş biz esnaf ve halkı üzmektedir.inşaat sektörünü tamamen bitirmiş durumda zaten kısıtlı sezonu olan sektör başkan tarfından büyük sekteye uğramıştır.umarız erzurum halkı olarak şahsına yerel ve genel olarak oy verdiğimiz sayın başbakanımız bu olaya duyarsız kalmaz ve konuyu ekipler inceler.şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım. umudum yok amaaa

  29 Haziran 2014 - 04:07
  recep

  BEN OSMANİYE İLİ KADİRLİ İLÇESİ KAYASUYU KÖYÜN DE İKAMET ETMEKTEYİM KÖYÜMÜZÜN İÇERİSİNDEN GEÇEN YOL NEDENİ İLE CAMİMİZ YIKILMAK ZORUNDA BIRAKILDI VE NİHAYETİNDE YIKILDI YIKMADAN ÖNCE YOLU YAPAN FİRMA YETKİLİLERİ,KARA YOLLARI, OSMANİYE VALİLİGİ,KADİRLİ KAYMAKAMLIĞI VE DİYANET BİZE YENİ BİR YER GÖSTERİN CAMİNİZİ O ALANA YAPALIM DEMELERİNE RAĞMEN DAHA HENÜZ BİR ÇALIŞMA YAPILMAMIŞTIR VE KÖYÜMÜZÜN MUHTARI NAMIK BEYİN ISRARLA BU CAMİYİ NASIL YACAĞIZ DİYE UĞRAŞMASINA BİR CEVAP VERİLMEDİĞİNİ SÖYLEMEKTEDİR ŞU RAMAZAN AYINI YAŞADIĞIMIZ GÜNLERDE BÖYLE BİR OLAYIN NASIL ÇÖZÜME ULAŞACAĞINI YETKİLİLERİMİZDEN BİZE BİR YOL GÖSTERİP BU SIKINTILI DURUMU NASIL BİR ÇÖZÜME ULAŞTIRABİLECEĞİMİZİ SAYIN YETKİLİLERİMİZDEN İSTEMEKTEYİM SAYIN BAŞBAKANIMIZIN BU KONUYA DUYARSIZ KALMAYACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN SORONUMUZU YAZDIM şimdiden yapacağınız yardımlar için teşekkür ederim saygılarımı sunarım.[sorunumuzu özellikle büyük harflerle yazdım ki bizlerin sorunu gerçekten büyük]

  30 Haziran 2014 - 20:59
  mevlüt özbayrak

  asyin başbakanimben adalet kalkinma patsi üyesi oldugumdan işten çikartildim şimdik boştayim ne olban bir iş

  05 Temmuz 2014 - 11:40
  hasa ÖĞREKÇİ

  Manavgat kasaplar mahalle muhtarıyım mahallemde devamlı su sıkıntısı yaşanmaktadır.mahallem Manavgat su toplama deposu ile aynı seviyede olmasından dolayı su basıncı yetersiz geliyor sıcak yaz aylarında sorun dahada büyüyüyor.sorunun bir an önce giderilmesi ve konuyla ilgili birimlerin uyarılması dileği ile saygılar.

  06 Temmuz 2014 - 00:03
  Anonim

  sayın başbakanım delediyede geçici işçiydim senin çıkarmış oldugun büyük şehir yasasıyla şu an boşdayız bizim halimiz ne olacak ramazanlıkta zor geçiniyoruz ne olur biraz insafa gelinde size verdigimiz oyların hatırına bize yardım edin çok zordurumdayız

  08 Temmuz 2014 - 23:10
  MUSLUM DEMIRKIRAN

  IYI CALISMALAR BEN GAZIANTEP SEHITKAMIL ILCESI GUVENEVLER MAHALLESINDE IKAMET ETMEKTEYIMYEREL SECIMLERDEN SONRA MAHALLEMIZIN PARK VE BAHCELERININ ILACLAMA SORUNU ORTAYA CIKMISTIR BIZLER BURADA PARK VE BAHCELERIN YANINDA SINEK BOCEK PISLIK VS.ORTAMLARDA FAZLA BU SICAKLARDA OTURAMIYORUZ EVLERIMIZDE HEP BOCEK VE SIVRISINEKLERDEN OTURAMIYORUZ GECEN YILLARDA HEP ILACLAMA YAPILIYORDU BU YIL HIC ILACLAMA YAPILMADI BUNDAN DOLAYI GUNDUZ VE GECELERIMIZ BIZLERE IZDIRAP OLDU BIR AN ONCE SEHITKAMIL BELEDIYESININ ILACLAMA YAPMASINI TALEP EDIYORUZ BU YAZIMI DIKKATE ALIRSANIZSIZLERI HEP DESTEKLEYEN BIZLERI COK MEMNUN ETMIS OLURSUNUZ BIR ISTEGIMIZDE MAHALLELI OLARAK BUYUK BIR MAHALLE OLMAMIZA RAGMEN BIR TAZIYE EVIMIZ DE YOK BIR AN ONCE YAPILMASI YETKILILERDEN ARZ EDERIM YAPACAGINIZ YARDIMLARDAN DOLAYI SIMDIDEN TESEKKUR EDERIM.

  10 Temmuz 2014 - 17:10
  mustafa

  istanbul yeşilce mah devirsokak no 34numaraya agaç kesme atölyesi taşınmıştır bizler sokak sakinleri olarak kagıthane belediyesine şikayet dilekçemizi verdik zabıta müdürü ilgilenecegini ve buranın daha önceki şikayetler dogrultusunda kapatılacagını söz verdi .çevre koruma buranın kapatma yazısını resmi olarak bize gönderdi lakin buna ragmen ben zabıta müdürüne telefon açtıgımda zabıta müdürü söylediklerinin tam aksini bize söyleyerek oranın kapatılmasından vazgeçildigini söyledi.sokak sakinleri olarak bu sokakta 50 veya 60 çocuk varve bu işyerinde forklif ve kamyonetler kullanılmaktadır. ben sizden yıkım kararı olan bir yere elektrik su ve çalışma ruhsatı nasıl alındı sizden ricam bunu allah rızası için araştırmanız ve insanların burda çolugunun çocugunun başına bir iş gelmeden buranın kapatılmasını saglamanızı rica ediyorum bu mübarek günde artık güvenecegimiz bir merci kalmamıştır kagıthane belediyesinde .allah aşkına bizlere yardımcı olun.

  16 Temmuz 2014 - 01:33
  Döndü Topdemir

  zabıt katipliği alımlarında 70 puan yeterliyken şimdi mevzuat değişti ve puan sıralaması getirildi bunun kpss süresine bitmesine yakın yapılması büyük haksızlık bu kural başta konsaydı diyecek sözümüz yoktu ama kpss 2012 nin süresinin dolmasına yapılması beni ve birçok kişi madur etti lütfen bu mevzuat değişikliğini 2014 kpss den itibaren yürürlüğe konmasını rica ediyorum çok büyük bir haksızlığın önüne geçin

  17 Temmuz 2014 - 12:19
  MUCAHİT ÖZER

  GÜNEŞİN DOĞARKEN GÜLDÜĞÜ ŞEHİR OLAN PAYAS HATAY ARTIK GÜLMÜYOR. ÇÜNKÜ 15 YIL BOYUNCA YOLLARI SULANAN PAYAS TOZDAN GEÇİLMİYO. MEZARLIK OTTAN GEÇİLMİYO. EN ÖNEMLİSİDE HİÇ SU SIKINTISI ÇEKMEYEN PAYAS BELEDİYESİ MALESEF BÜYÜK ŞEHİR GELİNCE SUSUZ KALDIK. ASLINDA SU VAR 300 BİN KİŞİYE YETECEK KADAR AMA PERSONEL YOK. BİZ BUNLARI HAK ETMİYORUZ.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>