E Devlet Adli Sicil Kaydı Sorgulama

Sabıka kaydı sorgulama

“Sabıka kaydı”, e-Devlet kapısından alınmaya başladı Türksat AŞ ile Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, bugünden itibaren sabıka kaydına ilişkin Adli Sicil Belgeleri, e-Devlet Kapısı’ndan alınabilecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Türksat AŞ ile Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında, vatandaşlar, sabıka kaydına ilişkin “Adli Sicil Belgelerini” bugünden itibaren e-Devlet Kapısı’ndan alabilecek.

Sabıka kaydı almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Türksat’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, “www.turkiye.gov.tr” adresli e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak adli sicil kayıt belgelerinde bir barkod numarası da bulunuyor. Vatandaşların e-Devlet kapısından alacakları belgenin ne için kullanılacağı bilgisini, dikkatlice tanımlamaları gerekiyor.

e-Devlet Kapısı kullanıcıları, çıktı alarak bu belgeyi ilgili kurumlarla paylaşabilecek. Paylaşım yapılan kurum yetkilileri, e-Devlet üzerinden giriş yaparak, belge üzerindeki barkod numarası ve belge sahibinin T.C. kimlik numarası ile belgenin orijinalini görüntüleyerek doğrulayabilecek. Böylece sahteciliğin de önüne geçilmiş olacak.

Türkiye’de günde ortalama 45 bin kişinin bireysel adli sicil kayıt başvurusu yapıldığı bildirilen açıklamada, adli sicil kaydı belgelerinin e-Devlet üzerinden verilmesiyle, vatandaşların büyük bir zaman kaybından kurtulmuş olacağının altı çizildi.

E-Devlet üzerinden belgeyi alabilmek için “e-Devlet Kapısının kayıtlı kullanıcısı” olmak gerektiği kaydedilen açıklamada, bugün itibariyle yaklaşık 15 milyon kayıtlı e-Devlet kapısı kullanıcısı arasında bulunmayanların, en yakın PTT merkezlerine giderek şifrelerini alıp kayıtlı kullanıcı olabilecekleri ifade edildi. Açıklamada, e-Devlet Kapısı’nın aynı zamanda elektronik imza veya mobil elektronik imza ile de kullanılabildiği hatırlatıldı.

  07 Haziran 2014 - 21:12
  ibrahim demir

  pekii E/DEVLET şifresini nerden öğrenicem

  07 Haziran 2014 - 22:22
  admin

  Pusat bey edevlet şifresi PTT şubelerinden alınabilir başka yerden almanız mümkün değil.

  10 Haziran 2014 - 14:35
  sadiyar

  hakkımda yakalama kararı var nasıl ogrene bilirim

  12 Haziran 2014 - 19:04
  cigdem

  Yahu e devlete ne oldu böyle neden giris yapamiyorum

  04 Temmuz 2014 - 14:57
  AYKUT

  YA BU NASIL YA SAAYID ALCM NET UZDERDEN

  11 Ağustos 2014 - 09:11
  Nuhan Budak

  yurtdisindayim e devlet sifremi kaybettim sifremi nasil ve ne sekilde ogrenebilirim

  26 Ağustos 2014 - 16:04
  murat

  benim adli sicil kaydım yada hakkımda açılan bir adli dava varmı onu öğrenmek istiyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>