E-Devlet Kapısı Giriş

e-devlet-kapisi

E-Devlet Nedir?

e-Devlet Kapısı, tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. E-Devletin amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde doğru ve hızlı bir şekilde sunmaktır. Devletin vatandaş ile, vatandaşında devlet ile olan güvenini arttırır.

e-Devlet Kapısı, kamu hizmetleri konusunda bilgilendirme amaçlı “Vatandaş”, “İş” ve “Devlet” sayfaları, entegre elektronik hizmetler, kurumlar listesi ve güncel duyurular gibi kısımlardan oluşmaktadır. Bu sayede kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusundaki bilgi ve hizmetlere kolaylıkla erişebileceklerdir. Farklı kurumlara ait uygulama, işlem ve hizmetlerin çoğu tek site üzerinden size özel kullanıcı ekranınızdan yapılabilecektir.

E-Devlet Kapısı Şifresi Nedir?

E-Devlet Şifresi yani turkiye.gov.tr üzerinden yapacağınız işlemlerde size özel bilgilere başkalarının erişiminin ve kötü amaçlı kullanımının engellenmesi amacıyla size özel verilen şifredir. Bu şifreyle tüm işlem ve uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Şifreniz sayesinde kişisel bilgilerinize başka birinin ulaşması engellenmektedir.

E-Devlet Şifresi Nereden ve Nasıl Alınabilir?

E-Devlet Şifresi almak için kimliğinizle birlikte herhangi bir PTT şubesine başvurmanız yeterlidir. Burada gerekli sözleşmeler ve kullanım şartları imzalatılarak kapalı zarfta şifreniz verilir. İlk şifre alımında 2 TL ücret alınmaktadır. Şifre kaybı vb. sebeplerle yeni şifre istendiği takdirde bu ücret 4 TL dir. E-Devlet Kapısından ilk girişinizde  Şifrenizi e-devlet kullanıcı panelinizden değiştirebilirsiniz.

E-devlet şifresi kullanıcı girişi için kimlik doğrulama yöntemlerinden biri olup, mobil imza veya elektronik imza ile de kimlik doğrulama yaparak şifreye gerek olmadan giriş yapılabilmektedir.

E-Devlet Kapısı için tıklayınız.

  16 Ağustos 2011 - 16:29
  selcan

  tam bir saattir şifre almaya çalışıyorum.olmuyor yaa ne yapmam lazım.

  16 Ağustos 2011 - 19:29
  admin

  edevlet şifrenizi merkez PTT lerden alabilirsiniz.

  17 Ağustos 2011 - 16:32
  ahmet

  edevlet sıfresıyle emeklı maasa nasıl bakabılırım

  15 Nisan 2012 - 09:53
  sabri duyar

  SSK hizmet dökümünû mobilden göremiyorum neden

  18 Nisan 2012 - 13:44
  ADİL

  ŞİFREYI GIRIYOM OLMUYOR

  22 Nisan 2012 - 17:18
  hasan

  ben sifre aldım sonra değiştirdim değiştirdiğim şifre siteyı açmıyor neden aceba

  07 Mayıs 2012 - 19:12
  Anonim

  E.devlet

 • Pingback: edevlet şifresi

 • 27 Eylül 2012 - 18:35
  ferhat

  yaw herşeyim war ama sisteme giremiorum. neden habire deiştirirlerki bu sistemi ank

  28 Kasım 2012 - 08:57
  Anonim

  ŞİFREYİ DEĞİŞTİRDİM SAYFAYI AÇMIYOR

  08 Ocak 2013 - 15:33
  ahmet gülsüm

  sgk emeklimaaş zamları

  30 Ocak 2013 - 18:35
  meşkure

  ALLAHIM ALLAHIM YA DELİRİCEM ŞİFREYİ TCKİMLİK NOSUNU DOĞRU YAZIYORUM YANLIŞ DİYE DİYE EN SONUNDA ŞİFRE İPTAL BU NASIL İŞ YAAAA

  16 Ocak 2014 - 10:20
  elife öztürk

  e devlet şifresi aldıktan sonra mahkeme açılmışmı açılmamışmı nasıl öğreniriz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>