edevlet şifresi

e devlet şifresi alma, e devlet şifresi nerden alınır, e devlet şifresi, edevlet şifresi

Edevlet Şifresi Nasıl Alınır?

e-Devlet sifresi içeren zarfinizi PTT Merkez müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek temin edebilirsiniz. Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

E Devlet Şifresi ile e-devlet kapısında bir çok online işlemlerinizi yapabilirsiniz. Mesela Sgk sorgulama sistemini sitemizden kullanarak istediğiniz bilgilere rahat ve hızlı  bir şekilde ulaşabilir daha kısa sürede bilgi edindiğiniz için de daha kısa sürede emekli olabilme şansını yakalayabilirsiniz. Sgk sorgulama, hizmet dokumu ve bağkur borç sorgulama islemleriniz online olarak tarifleri sitemizde mevcuttur. Sitemizle bağkur borç sorgulama işlemini yapabilir, bağkur no’nuzu öğrenebilirsiniz. Eğer emekli sandigi mensubuysaniz emekli maaşi sorgulama isleminizi yerine getirebilirsiniz. Kisisel bilgilerinin korunmasi amaci ile bu bilgiler artık e-devlet kapısı adresinden yayınlanacaktır.

Aşağıda E Devlet şifresi aldıktan sonra e-şifre değiştirme işlemini anlattık lütfen okuyunuz.

E-Devlet Şifresini nereden alabilirim?


E-Devlet şifrenizi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizle  PTT Merkez Müdürlüklerinden kapalı zarf içinde 2TL  karşılığında alabilirsiniz. Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir.

E-Devlet‘e Şifre ile giriş yaptıktan sonra E-Devlet şifrenizi değiştirmeniz istenir, bu durumda PTT’den aldığınız şifreyi girmeniz ve ardından da kendinizin belirleyeceği ve belli kriterlerden oluşan (e-devlet şifre değişikliği sayfasında açıklanan) yeni Edevlet şifresi girmeniz istenir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra yeni edevlet şifresi ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifreyle ilgili ekranda bulunan uyarıları lütfen dikkatlice okuyunuz.

  08 Aralık 2013 - 14:59
  admin

  Abdurrahman bey e devlet sifrenizi konsolosluktan alabilirsiniz.

  08 Şubat 2014 - 23:12
  murat erol

  ssk hizmet bilgisi

  03 Mart 2014 - 13:51
  orhan çiltaş

  e devlet primlerimi nasıl hesaplıyabilirim

  08 Mayıs 2014 - 16:12
  dilaver

  asker yollu

  19 Haziran 2014 - 12:22
  memet

  e devlet şifresi giriş neden acılmıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>