Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesaplama

e-devlet-kapisi

4C Emeklilik Yaş Hesabı ve Hizmet Süresi

Aşağıda vermiş olduğumuz linki tıkladıktan sonra adım adım ne yapmanız gerektiğini anlatarak bu karmaşık işlemi sizin için daha basitleştirmeye çalışacağız.

1- Doğum tarihinizi gün/ ay/ yıl olarak yazıp, cinsiyetinizi belirleyiniz.
2- 4/c (Devredilmiş Emekli Sandığı) kapsamındaki hizmetlerinizi, başlangıç ve bitiş tarihlerine göre doğru olarak giriniz.
3- Şayet görevinizden ayrılıpta yeniden göreve başlamış iseniz  her biri için başlangıç ve bitiş tarihlerini “Ekle” butonunu kullanarak giriniz.
4- 4/a (Devredilmiş SSK), 4/b (Devredilmiş Bağ-Kur) ve diğer(506 SK/20.Md tabi geçen) hizmet gün sayınız varsa ilgili alandan hizmetlerinizide giriniz.
5- 4c’ye(Devredilmiş Emekli Sandığı) tabi emeklilik yaş hesabı işlemi tamamen girmiş olduğunuz  bilgiler esas alınarak yapılmakta olup bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle hiçbir resmi bir işlemde kullanılamaz. Hiçbir surette resmiyet arzetmemektedir.
6- Aynı tarihlere denk gelen hizmetleriniz varsa, çakışan sürelerden bir tanesini sistem dikkate alır.
7- 18 Yaş altı hizmetleriniz, ancak Kaza-i Rüşt kararı ve/veya 18 yaş öncesi yaş tashihi geçerliliği durumunda dikkate alınır.
8- Fiili hizmet zammı süresinden yararlanan kişilerde bu tablo uygulanamamaktadır.

 

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesaplama, emekli sandığı, emeklilik hesaplama

Emekli Sandığı Emeklilik Yaşı Hesaplama

Emekli Sandığı Emeklilik Yaş Hesaplama için tıklayınız…

SSK Emeklilik Yaş Hesaplama için tıklayınız…

  25 Ocak 2014 - 15:56
  cengizgök

  o1.05.1187.giriş

  15 Şubat 2014 - 22:06
  Süleyman SEVİM

  Askerliğimi29/08/1990 tarihinde 550 gün yaptım .askerlik borçlamamıda ödedim 01/08/1966 doğumluyum acaba nezaman emekli olacağım maaşa bağlanarak. saygılarımla

  17 Şubat 2014 - 17:56
  enbiyademiray

  Nezaman emekli olurum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>