İkametgah Belgesi

Bir iş başvurusu yaparken, ya da resmiyet gerektiren herhangi bir işinizi halletmek istediğinizde sizden ilk olarak istenen belgelerden biri de ikametgâh belgesidir. Bunu aslında bağlı olduğunuz muhtarlıktan da alabilirsiniz. Ancak işiniz gereği ya da bulunduğunuz konum gereğince muhtarlığa gitmeniz mümkün olmayabilir. Böylesi durumlarda yapacağınız en iyi iş e devlet sistemine giriş yaparak ikametgâh belgesi çıkartmak olacaktır. Basit bir şekilde kullanılan sistem sayesinde yerinizden kalkmanıza gerek kalmadan işlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Teknolojinin insan hayatına getirdiği olumlu sonuçlar arasında yer alan e devlet sayesinde kısa sürede uzun sürebilecek işlerinizi gerçekleştirerek rahatınıza bakabilirsiniz. İkametgâh belgesi sorgulama ve çıktı alma işlemlerini gerçekleştirdiğinizde belge, geçerli olacak bir şekilde vermeniz gereken yerlere vermenizi de sağlamaktadır. Bunu yapmak için e devlet sistemine giriş yapmanız ardından adres bilgileri bölümünden ikametgâh belgesi linkine tıklamanız yeterli olacaktır. Zahmete girmeden belgelerinizi almak için e devletin güzelliklerinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Aklınıza takılan soruları sitemizde yorum yaparak sorabilirsiniz. Kısa sürede gerekli cevabı sizlere sunacağız.

 İkametgah Yeri Sorgulaması için linki tıklayınız.

 

 

İKAMETGAH BELGESİ
Vilayeti
Kazası
Fotoğraf
Nahiyesi
Köyü
Mahallesi
Adı, Soyadı
Baba Adı
Ana Adı
Doğum Yeri, Tarihi
Medeni Hali
İşi
Tabiiyeti
Niçin Verildiği
İkametgahı
NÜFUS VE KÜTÜĞÜNE KAYITLI OLDUĞU YER
Vilayeti Hane No
Kazası Cilt No
Nahiyesi Sayfa No
Mahallesi/Köyü Ne Surette Verildiği
Sokak Verildiği Tarih
Hüviyetim hakkında tanzim edilen iş bu belgedeki suallerin cevaplarının doğru olduğuna ve tarafıma yapılacak herhangi bir kanuni tebligatı kabul edeceğimi bildiren ikamet senedidir. İMZA
Yukarıda fotoğrafı yapıştırılarak tasdik edilen………………………………………………………………İkametgahı tasdik olunur.

MUHTAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.