MEB Öğrenci Bilgi Sorgulama

Eğitim durumu hakkında geçmişte öğrencilerin bilgilerine ulaşmak son derece zor ve özellikle çekingen öğrencilerin kendi konumlarında olmaları sonucunda bilgileri ailelerinden saklayabiliyorlardı. Fakat internetin gelişmesiyle birlikte özellikle sunulan e devlet hizmetlerininde olan öğrenci bilgi sorgulama sistemin sürekli şekilde büyüyen koşullara göre öğrencilerin bilgilerinin genel itibariyle durumlarından öğrencileri haberdar etmeye yönelik olduğunu belirtmek gerekiyor. Ayrıca eğitim dünyasında bu şekilde bir takip mekanizmasının oluşması son derece faydalı olmuştur.

Öğrencilerin durumlardan haberdar olmak isteyen ailelerin sürekli şekilde kullandığı sistemlerin başında gelen öğrenci bilgi sorgulama ile öğrencinin bilgilerini              e okul devamsızlık ve ders durumu hakkında internet üzerinden kolaylıkla bilgi alabileceğiniz ortamların oluşturulduğunu belirtilmelidir. Son yıllarda hızlı bir şekilde hayatımıza geçen sistem sayesinde aileler çocuklarının durumunu sürekli şekilde takip edebildiği için gerekli olan durumlarda sürekli şekillerde yapılacak öğrenci kritiklerinde aileler meb öğrenci bilgi sorgulama sistemiyle aileler gereken bilgilerle donatılabiliyor.

  06 Haziran 2012 - 19:48
  emirhan özkan

  karne notu

  09 Kasım 2012 - 14:40
  erol cim

  sınav sonucları

  13 Kasım 2012 - 08:25
  eren erdemir

  sınav sonuçları

  20 Kasım 2012 - 16:03
  Kader gol

  Okul durumu

  13 Ocak 2013 - 16:39
  talip murat yüksel

  notları

  03 Kasım 2013 - 18:29
  medi.artug@gmail.com

  ögrenım durumum

  03 Kasım 2013 - 18:35
  medi.artug

  ögrenım durumumu ögrenmek ıstıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>