SSK Sigorta Sorgulama

e-devlet-ssk-sorgulama

Edevlet Ssk Gün Sorgulama

Günümüzde her türlü kamu işleminin rahatlıkla gerçekleştirilebileceği bu sistem ile artık insanlar resmi işlemlerini kurumlara gitmek yerine sanal ortamdan gerçekleştirebilmektedir. E-devlet olarak bilinen bu sisteme www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşan kullanıcılar kendi bilgileri ile girdiği bu sistemde güvenli bir şekilde kamu işlemlerinin bir kısmını kolaylıkla halledebilmektedir. Sisteme giriş için vatandaşlık numarası ile kişiye özel e-devlet şifresi yeterlidir. Kullanıcılar bu bilgiler ile sisteme kolaylık erişebilmektedir. Her şifrenin kişiye özel olması ve sadece PTT şubelerinden elde edilebilmesi güvenlik açısından da oldukça güvenilir bir sistem olduğunu göstermektedir.

 

Kullanıcılar e-devlet şifrelerine herhangi bir PTT şubesine giderek 1 TL karşılığında sahip olabilmektedir. Başka hiçbir evrak ve belge gerektirmeyen bu şifre için sadece kimliğiniz ile bir PTT şubesine giderek şifreyi elde etmeniz mümkündür. Kişiye özel olarak verilen bu şifrenin kaybolması durumunda yine aynı şekilde herhangi bir PTT şubesine giderek 10 TL karşılığında yeni bir e-devlet şifresi sahibi olabilmektedir. Sisteme girişin bu kadar pratik olması birçok kullanıcı tarafından da büyük beğeni toplamıştır. Ara yüz açısından da kullanıcı odaklı yapılan bu sistemi kullanmak için her hangi bir bilgi birikimine sahip olmak gerekmemektedir. Kullanımı oldukça basit olan e-devlet sistemi giriş yapıldıktan sonra kullanıcıları bölümler ile gerekli yerlere yönlendirmekte ve insanların işlemlerini en kolay şekilde gerçekleştirmelerini sağlamaktadır.

 

e-devlet-ssk-sorgulama

e devlet ssk sorgulama

 

Sanal devlet olarak tabir edilen bu sistem kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle sosyal güvenlik kurumu ile ilgili işlem yapmak isteyen birçok kullanıcı bu kurumlara gitmek yerine internet üzerinden basit ve güvenli bir şekilde dilediği işlemi gerçekleştirebilmektedir. Sistemde bulunan telefon numarası ve mail yardımı ile kullanıcı desteğini de ön planda tutan bu sistem kullanım açısından giderek ülkemizde yaygın bir hale gelmiştir.

 

Önemli Not: 4A Hizmet Dökümü  işlemleri artık sgk.gov tr adresinden yapılabilmek için TIKLAYINIZ.

  30 Temmuz 2012 - 18:45
  hamza şahin

  ssk yatırılmışmı

  04 Ağustos 2012 - 07:11
  ahmet karagöz

  nezaman emekli olabilirim

  10 Ağustos 2012 - 06:19
  oktay sökmen

  borcum ne kadar

  14 Ağustos 2012 - 10:49
  kadir büyükavcı

  ssk günümnekadar

  21 Ağustos 2012 - 21:29
  feyzi erdogan

  ssk sicil numarami ogrenmek istiyorum

  26 Ağustos 2012 - 09:57
  MUSTAFA

  SSK TOPLAM GUNUM

  06 Eylül 2012 - 17:19
  ihsan

  şifremi unutum yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

  22 Eylül 2012 - 11:38
  mehmet

  ssk sorgulama

  24 Eylül 2012 - 17:59
  ahmet yılmaz

  nasıl girilir

  04 Ekim 2012 - 08:39
  yaşar varlı

  nezamanemekli olurum

  03 Kasım 2012 - 16:06
  halit

  bu ne biçim bir siteyse bir türlü işe giriş tarihimizi öğrenemedik e.devlet şifreside işe yaramadı bununla kim ilgileniyorsa bi zahmet buna bir çözüm bulunsun artık

  13 Kasım 2012 - 15:19
  gökhan

  ssk yatıyormu

  22 Kasım 2012 - 08:57
  mehmet emin kahriman

  ne zaman emekli olacam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>