Tapu bilgileri sorgulama

E-devlet sitesi tapu bilgileri sorgulama hizmeti de vermektedir. Tapu bilgilerinize ilişkin bir çok bilgiye ulaşabileceğiniz e devlet sitesi, her geçen gün geliştirilen bir sistemdir. Daha önceki zamanlarda tapu bilgileri sorgulama hizmeti e-devlet sitesi üzerinden verilmiyordu. Tapu bilgilerinizi sorgulamanız için tapu ve kadastro il veya ilçe müdürlüğüne gidip sıra beklemeniz gerekmekteydi. Vatandaşların talebinin artması üzerine tapu bilgileri sorgulama hizmeti de edevlet sitesi üzerinden verilmeye başlanmıştır.

 

turkiye-gov-tr

Ev alacaksanız veya ev satacaksanız, tapu bilgilerinize ihtiyaç duyarsınız. Tapu bilgilerinizi öğrenmek için saatlerce devlet kurumunda beklemenize gerek yok. E-devlet şifrenizi kullanarak e-devlet sitesi üzerinden tapu bilgileri sorgulama ekranını kullanarak tapu bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıca evinizin tapusunu kaybetmişseniz ve tapunuza ait bilgileri bilmiyorsanız, e-devlet sitesinden tapu bilgileri sorgulama ekranın kullanarak tapu bilgilerinizi öğrenebilir ve tapunuzu yeniden çıkarttırabilirsiniz. E-devlet sitesi vatandaşlara rahatlığı sunan bir sistemdir ve sürekli hizmet vermektedir.

    18 Ağustos 2014 - 00:08
    Erolveliye@hotmail.com

    Üzerime kayıtlı tapular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>