Tapu Harç Sorgulama

Tapu Harç Sorgulama

Bir çok devlet kurumunda işlem yapabilmek için saatlerce sırada beklemeniz gerekmektedir. Sırada beklemek istemiyorsanız herhangi bir ptt şubesine giderek T.c. kimlik numaranız ile e-devlet şifresi öğrenebilir ve tapu bilgileri sorgulama, tapu harç sorgulama gibi işlemlerinizi internet kullanarak e-devlet sitesi üzerinden online bir şekilde halledebilirsiniz. E-devlet siteleri vatandaşlara hem kolaylıkla işlem yapmayı sunar, hem de saatlerce sırada bekleme sıkıntısından kurtulmasına yardımcı olur. Tapu harç sorgulamanızı e-devlet sitesinden yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Tapu Harç Sorgulama

 

Tapu kayıtları vatandaşlar için önemlidir. Çok fazla para harcayarak sahip olduğunuz evinizin tapu sorgulama işlemlerini ve ödemeleri düzgün yapmazsanız, yanlışlıklar ortaya çıkabilir ve sizi rahatsız edecek durumlar olabilir. Bu nedenle tapu harç sorgulama işlemlerinizi güvenilir bir şekilde edevlet sitesi üzerinden yaparak ödemelerinizi zamanında yaparsanız, hiç bir sorun yaşamazsınız. Tapu harç sorgulamanızı yaptıktan sonra ödemenizi yapabilirsiniz veya harç sorgulamanızda yanlışlık var ise e-devlet sitesi yardımı ile yanlışlığı düzeltebilirsiniz.

    19 Şubat 2014 - 14:14
    rıdvan korkmaz

    adıma gözüken tapuda borçlar vardı çogunu temizledim acaba tapunun üstünden haciz kalkmışmıdır? ögrenebilirmiyim;?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>