Tc no ile emeklilik sorgulama

Tc no ile emeklilik sorgulama nasıl yapılır ?, En pratik yoldan emeklilik sorgulama nasıl yapılır ?

Tc no ile emeklilik sorgulama işlemi internet sayesinde kolaylıkla yapılabilmektedir. İnternet teknolojisi artık tek tıkla saniyeler içinde yapmak istediğimiz işlemi anında yapabiliyor ve karşımıza getiriyor. Artık öğrenmek istediklerimize daha kolay ulaşabiliyoruz. İnternet ve bilgisayarın günümüzde bize sağladığı uygulamalardan birisi de Tc no ile emeklilik sorgulama işlemi. Bu uygulama sayesinde T.C. Kimlik numaranız ve T.C. Kimlik kartınızda yer alan birkaç bilgi sayesinde kolaylıkla emeklilik işlemlerini sorgulayabiliyorsunuz.

Tc no ile emeklilik sorgulama

Tc no ile emeklilik sorgulama

Devletimiz son zamanlarda internet ortamına da özel ilgi göstermiş devlet arşivlerini internete de taşıyarak halkın istediği bilgiye daha kolay ulaşabilmnesini amaçlamıştır. Nitekim geliştirdikleri uygulamalarda halk tarafından beğenilmiş ve uygulamalara birçok yeni uygulamalar da eklenmiştir. Tc no ile emeklilik hesaplama işlemi için devletimizin internette açtırdığı adres; https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ internet sitesidir. Bu site sayesinde kolaylıkla  Tc no ile emeklilik sorgulama gerçekleştirebileceksiniz. Verdiğimiz siteye girdiğinizde karşınıza “Türkiye Cumhuriyeti Sosyal Güvenlik Kurumu E-SGM Hizmet Sorgulama Ekranı” çıkacaktır. Bu ekranda sırasıyla uyruğunuzu seçmeli, T.C. Kimlik numaranızı yazmalı, yine nüfus cüzdanınızda bulunan nüfus ili, cilt numarası ve doğum yılı gibi bilgileri doğru olarak girmelisiniz. Son olarak ise resimde gözüken güvenlik kodunu doğru şekilde belirtilen alana girip “SORGULA” butonuna basmalısınız. Artık karşınıza birçok işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir menü çıkacaktır. Bu menüden öğrenmek istediğiniz yeri seçip anında görebilirsiniz. Örneğin Tc no ile emeklilik sorgulama hizmet bilgileri için “HİZMET BİLGİSİ” ana başlığı altından “Hizmet bilgisi 4A” ya da “Hizmet bilgisi 4B” linkine tıklamalısınız.

  01 Nisan 2013 - 15:50
  mehti yaşar

  slm ben kaç yılında emekliliye hak kazanırım,bilginize şimdiden tşk.ler

  16 Mayıs 2013 - 00:21
  metin yıldırım

  5-6-2013 yılında emeklilik hakkım doğuyor tekrar muract ececekmiyim yoksa sistem beni bilgilendirecekmi

  04 Haziran 2013 - 20:47
  Ramazan Kures

  6 ay oldu emeklilik muracati yapali hala bir haber yok afyon ssk muracat etmistim

  29 Temmuz 2013 - 13:31
  ERDOĞAN ATAK

  ne zaman emekli olabilirim.

  21 Eylül 2013 - 17:33
  memet arif ışık

  1996altı yılın da sigortalı oldum nezaman emekli olurum

  25 Aralık 2013 - 21:21
  necmettin altaş

  nasıl. ve ne. zaman. emekli olur m

  08 Ocak 2014 - 00:37
  fatih demir

  emeklilik hesapla

  02 Şubat 2014 - 21:00
  ahmetuluas

  Bbarodan avukat nasil talep edebilirim

  20 Şubat 2014 - 11:07
  güllü karadaş

  2022 yaşlılık maaşım yatmamış neden

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>