Uyap Portalı Vatandaş Girişi

uyap-portali-vatandas-girisi

UYAP Portalı “Ulusal Yargı Ağı Projesi” anlamına gelmektedir. Bu portal Adalet Bakanlığı tarafından halkın hizmetine sunulmaktadır. Uyap Portalı vatandaş girişi ile halk, Türkiye genelindeki icra daireleri ve mahkemeleri artık internetten online olarak takip edebilecek. Uyap Portalı vatandaş girişinin en önemli özellikleri ise; davanın konusunu öğrenme, davanın taraflarını öğrenme, davanın saatini, tarihini öğrenme, davanın değerini öğrenme, davanın  Yargıtay’dan dönüp dönmediğini öğrenme gibi konulardır. Bu bilgilere ulaşabilmek için tek yapmanız gereken “Uyap Portalı vatandaş girişi” ile sisteme giriş yapmanızdır.

 

uyap-portali-vatandas-girisi

Uyap Portalı Vatandaş Girişi

 

UYAP PORTALI VATANDAŞ GİRİŞİ

Uyap Portalı vatandaş girişi için 4 yöntem bulunmaktadır. Bunlar: Elektronik imza, Mobil imza, E-devlet ve İmzasız yöntemleridir. Bu yöntemlere giriş yapabilmek için öncelikle UYAP’ın vatandaşların girişi için oluşturduğu web sitesine giriş yapmak gerekiyor. https://vatandas.uyap.gov.tr adresinden UYAP Vatandaş’a girebilirsiniz. Elektronik imza (E-İmza) yöntemini seçip bu portala giriş yapmak istiyorsanız bilgisayarınızda Java programının bulunması gerekiyor. Aynı zamanda internet tarayıcınız da bu programı çalıştırabilmeli. Mobil imza (M-İmza) yöntemi ile telefonunuz ve T.C. Kimlik numaranız ile sisteme anında giriş yapabilirsiniz. Bu yöntem Avea ve Turkcell kullanıcıları için geçerlidir. Bir diğer giriş yöntemi ise E-Devlet üzerinden giriştir. Eğer E-devlet uygulamasını kullanmayı biliyorsanız bu yöntem sayesinde de girişinizi yapabilirsiniz. Uyap Portalı vatandaş girişi için en çok tercih edilen giriş yöntemi ise “İmzasız” yöntemidir. İmzasız yöntemi sayesinde sadece T.C. Kimlik numaranız giriş için yeterlidir. Bu yöntemle girişinizi yaptığınızda “Bulunan Dosyalar” bölümü altından istediğiniz bilgiye erişebilirsiniz.

  28 Nisan 2013 - 00:40
  mine çiloğlu

  adıma dava açılmışmı

  29 Mayıs 2013 - 11:34
  zihni küçük

  adliye

  24 Haziran 2013 - 17:44
  abdullah sevil

  çeşme asliye ceza mahkemesi sonucu

  03 Ekim 2013 - 08:48
  Necmeddin

  UYAP portala Vatandaş olarak üye olmak istiyorum.

  10 Aralık 2013 - 10:59
  leyla karasu

  avukatim benim ismimle haciz islemi sürdürüyor

  31 Aralık 2013 - 14:18
  aslanmustafa

  adıma herhangi bir dava veya icra varmı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>